Call of Duty 4 - New Czech Fansite

Jak jde čas...

Call of Duty 2

Zatím co Gray mather pracovali na a vydali datadisk Call of Duty: United Offenzive, tak hlavní vývojáři Call of Duty Infinity Ward pracovali na novém enginu a pokračování této velmi úspěšné a velmi hrané hry, Call of Duty 2.
Call of Duty dostalo v roce 2003 ocenění nejlepší FPS a nejlepší hra roku. Ale slávou také patřila mezi nejhranější hry online.

Opět se hra odehrává během druhé světové války, to je asi každému jasné a bude také rozdělená na odlišné kampaně za různé strany. Ale jaká hra bude oproti prvnímu dílu? Vezmeme to popořadě. Call of Duty byla rychlá FPS u které jste nemuseli zkoušet všechny dveře a marně bloudit, ale hráli jste pořád naplno a běželi jste jako jeden z monoha po bojišti bez větších zádrhelů. Přílišná lineárnost byla autorům vyčítána, tak se rozhodli, že toto změní. Proto bude pokračování Call of Duty 2 něco jiného. Ocitnere se na rozsáhlých bojištích, kde záleží na vás jakou taktiku zvolíte k obsazení cíle, nebo eliminování nepřátel. Heslem Call of Duty bylo že nejsi nikdy ve válce sám. A právě toto vývojáři ještě více potvrdí, budete opět jeden z mnoha, ale z tolika mnoha, že někdy nebude ani možné spočítat všechny vaše spolubojující vojáky a to samé na straně německých nepřátel.

Infinity Ward vyvinuli svůj vlastní engine pro hru. Tento engine výborně, alespoň to říkají vyvojíáři, zvládá rozlehlé bojiště, masu vojáků a nové efekty jaky prachu dýmo, změnu počací, stínování v reálném čase a propracováný fizikální model. Postavy a předměty společně se světem bude budou detailněji propracovány a budou použity velmi detailní textury, vývojáří pro reálné stvárnění textur nafotili 10 000 smínku ruzných objektů. zbraní a vozidel. Stačí se podívat na přiložené screenshoty.
_ Prach a dým bude ve hře hrát velikou roli, proto přibyl mezi další nové zbraně také
kouřový granát, za jehož pomoci se rozšíří o nové možnosti taktických postupů během boje. Prach bude skvěle reagovat při výbuších střelbě z děl a třeba i pouštních bouřích, kde uvidíte jenom na pár metrů. To poskytuje Call of Duty další nové a originální aspekty hry. Mezi originální a všem známe byly naskriptované události ve hře. Toto bude v pokračování také, ale bude ještě rozvínuta o velmi dobrou umělou inteligenci postav.


Jako dalším, velimi ovlivňujícím, aspektem, který působí na hráče je zvuk a jeho spracování si vyvojáři take vzali do parády a zapracovali na něm. Pro lepší pocit, že se opravdu ocitáte jako na poli bojiště kolem vás budou svištět kulky, pokřikovat na sebe příkazy vojáci a také nepřátele, výbuchy a pajající hlína, valící se tank a třesoucí se zem, bourání zdí, výkřiky umirájících, opravdu toho bude hodně a cílem je hráče vtáhnou tak, že se budete krčit u monitorů. Nejlépe tento pocit zažijí ti co mají prostorový zvuk. 
Žádné komentáře
 
Web je optimalizovaný pro prohlížeč "Opera" a "Internet Explorer"
Copyright © 2008-2009 FAN Stránky Call of Duty 4